Evropska liga: Šehićev Qarabag poražen od Intera, remi Tottenhama i Besiktasa

2.10.2014. u 22:57
5
23
5
U terminu od 21:05 sati odigrano je 11 preostalih susreta drugog kola grupne faze Evropske lige.
Grupa A

Zurich - Borussia M'gladbach 1:1

Ekipa Zuricha je dobro otvorila utakmicu protiv Borussije, a u vodstvo je stigla u 24. minuti golom Etoundija.

Uslijedilo je brzo izjednačenje dvije minute kasnije, a strijelac za goste bio je Nordvelt.

Villarreal - Apollon 4:0

"Žuta podmornica" je ugostila Apollon i povela već u 9. minuti golom Morena, kojem je asistirao Cani.

Vodstvo Villarreala na 2:0 povisio je Espinosa u 44. minuti.

Treći gol za domaće, a svoj drugi na ovom meču, postigao je Espinosa u 52. minuti.

Svoj drugi gol na utakmici postigao je Moreno u 83. minuti i postavio rezultat na 4:0.

Villarreal je zasluženo slavio visoku pobjedu nad Apollonom

Grupa B

HJK Helsinki - Club Brugge 0:3

Brugge je u 19. minuti poveo automogilom Heikkinena.

Drugi gol za goste je postigao De Sutter u 70. minuti.

Za 3:0 je pogodio De Bock u 78. minuti utakmice.

Torino - Kopenhagen 1:0

Torino je do minimalne pobjede stigao u 94. minuti golom Quagliarelle iz penala.

Grupa C

Asteras - Partizan 2:0

Odbrana Partizana kapitulirala je u 22. minuti nakon što je golmana beogradskog tima Lukača savladao Usero.

Na 2:0 je u 52. minuti povisio Parra.

Bio je to konačan rezultat utakmice.

Tottenham - Besiktas 1:1

U duelu Tottenhama i Besiktasa gol je viđen u 27. minuti, a postigli su ga domaći preko Kanea.

Šok za igrače i navijače Tottenhama je uslijedio u 89. minuti kada je Ba pogodio iz penala i izjednačio rezultat na 1:1. Njegov pogodak je donio bod Besiktasu.

Grupa D

Astra - Salzburg 1:2

Astra je odlično započela utakmicu protiv Salzburga i povela već u 15. minuti, kada je strijelac bio Seto.

Gosti su izjednačili preko Kampla u 36. minuti susreta.

Potpuni preokret dogodio se u 42. minuti kada je pogodio Soriano.

Njegov gol je donio pobjedu Salzburgu.

Celtic - Dinamo Zagreb 1:0

Celtic je u prednost došao već u 6. minuti golom Commonsa.

Na kraju se ispostavilo da je taj gol bio i jedini na utakmici, ali dovoljan za tri boda Celtica.

Grupa E

Dinamo Moskva - PSV 1:0

Dinamo je u ovoj utakmici savladao PSV rezultatom 1:0 a jedini gol je postigao Zhirkov u 93. minuti.

Estoril - Panathinaikos 2:0

Estoril je mrežu Panathinaikosa pogodio u drugom poluvremenu, tačnije, učinio je to Kleber u 52. minuti.

Odbrana Panathinaikosa je po drugi put kapitulirala u 66. minuti kada je gol postigao Amado.

Utakmica je završena rezultatom 2:0.

Grupa F

Inter - Qarabag 2:0

Inter je u susretu sa Qarabagom, na čijem je golu stajao bivši bh. reprezentativac Ibrahim Šehić, poveo u 18 minuti golom D'Ambrosija.

Igrala se 85. minuta kada je Icardi savladao Šehića i pogodio za konačnih 2:0 u korist Intera.

St. Etienne - Dnipro 0:0

U ovoj utakmici nije bilo golova. St. Etienne i Dnipro su osvojili po jedan bod.