8

Evropska liga: Moskovski Dinamo golom Zhirkova pobijedio PSV

(Foto: EPA)
Moskovski Dinamo je u drugom kolu grupe E Evropske lige ugostio holandski PSV i ostvario minimalnu pobjedu.

Prva velika prilika za domaće ukazala se u 6. minuti kada je odlično šutirao Samba, međutim, golman PSV-a Zoet je odbranio njegov udarac.

Dvije minute kasnije su zaprijetili gosti preko Wijnalduma, čiji je udarac zaustavio golman Dinama Gabulov.

U 23. minuti je Noboa bezuspješno savladati Zoeta iz dobre pozicije. Igrala se 26. minuta kada s ena drugoj strani istakao ponovo golman Gabulov odbranivši udarac Mahera.

Mogli su domaći do gola u drugoj minuti nadoknade prvog poluvremena, no, Zoet je odbranio udarac Yusupova. Prvo poluvrijeme utakmice završeno je bez golova.

U nastavku utakmice, tačnije u 69. minuti, nogometaš PSV-a Jozefzoon je šutirao nakon lijepe solo akcije, ali je lopta prošla pored stative Dinamovog gola. Na drugoj strani je uzvratio Zhirkov lijepim prodorom u 78. minuti, prevario je i golmana, a onda šutirao pored gola. Odlična prilika za domaće je propala.

Ipak, Dinamo je stigao do pobjede u posljednjim trenucima utakmice, a strijelac je bio Zhirkov.

Druga utakmica iz ove grupe se igra od 21:05 sati, a sastaju se Estoril i Panathinaikos.