0

Evropska liga: Hajduk završio evropski put u Tbilisiju

Za nogometaše Hajduka put u ovosezonskom izdanju Evropske lige završio je u 3. pretkolu. Nakon 1-0 poraza na Poljudu od gruzijske Dile Gori, splitski je sastav identičnim rezultatom poražen i u uzvratnom meču.

Jedini gol na stadionu Lokomotive u Tbilisiju postigao je u 82. minuti Grigor Dolidze.

Dila Gori je povela iz kontranapada, nakon sjajnog proigravanja Goirgija Iluridzea s centra. Dolidze je loptu lijepo primio pred kaznenim prostorom, prevario Hajudkovu odbranu i udarcem vanjskim efeom ju poslao u dalji gornji ugao s nekih 15-ak metara.

Imao je Hajduk i svojih prilika, pa je tako u 73. minuti Tonči Mujan pogodio prečku, a osam je minuta kasnije lijepi udarac Mije Caktaša iz slobodnog udarca odbranio golman gruzijske ekipe Nukri Revišvili.

Hajduka tako neće biti u sutrašnjem ždrijebu playoff runde Evropske lige koji se održava u Nyonu.

Evropska lige, 3. pretkolo, uzvratna utakmica: Dila Gori - Hajduk 1-0 (Dolidze 82), 2-0