7

Evropska liga: Everton remizirao sa Krasnodarom, Bešić nije igrao

Krasnodar je u drugom kolu grupe H Evropske lige ugostio ekipu Evertona. Utakmica je završena rezultatom 1:1.

Bh. reprezentativac i član Evertona Muhamed Bešić nije bio u početnom sastavu.

Prvu ozbiljnu priliku na utakmici publika je vidjela u 18. minuti. Nogometaš Krasnodara Izmailov je snažno šutirao ka golu Evertona, ali je golman engleskog tima Howard odlično intervenisao. Evertonov golman je svoju mrežu sačuvao i u 39. minuti nakon udarca Jedrzejczyka.

Upornost domaćih se isplatila u 43. minuti kada je Howarda napokon savladao Ari. Tim rezultatom je završeno prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu ponovo je zaprijetio Ari, dobro je šutirao u 62. minuti, ali je njegov udarac izblokiran. Četiri minute kasnije je neprecizan bio njegov saigrač Wanderson.

Promašaji domaćih kažnjeni su u 83. minuti kada je izjednačenje Evertonu donio Eto'o nakon centaršuta Bainesa.

Mogao je Everton do pobjede da je kojim slučajem Lukaku bio precizniji u 91. minuti.

Utakmica je završena rezultatom 1:1. Bh. reprezentativac Muhamed Bešić nije ulazio u igru.