5

Evropska liga: Domaćini trijumfovali na prve četiri utakmice osmine finala

Piše: A. D.
(Foto: EPA)
Prvi susret osmine finala Evropske lige u St. Petersburgu su odigrali Zenit i Torino.

Pobjedu je ostvario domaći tim rezultatom 2:0. Strijelci u važnom trijumfu bili su Witsel i Criscito.

Najzanimljiviji meč u Wolfsburgu su odigrali istoimeni domaćin i Inter. Gosti su poveli golom Palacia već u šestoj minuti, dok su u nastavku preokret kreirali Naldo i De Bryne sa dva pogotka za konačnih 3:1.

Preokretom su do trijumfa došli i fudbaleri Club Bruggea koji su na domaćem terenu bili bolji od Besiktasa rezultatom 2:1. Vodstvo turskom klubu donio je Tore, dok su trijumf domaćinu donili De Sutter i Rafaelov.

I na četvrtoj utakmici radovali su se domaći igrači. Dnipro je minimalnim rezultatom porazio Ajax, a jedini pogodak postigao je Zozulja.