Premiership
0

Evertonu samo bod protiv West Hama

Nogometaši Evertona i West Hama odigrali su na Goodison Parku 2-2 u posljednjoj utakmici 33. kola engleskog nogometnog prvenstva.

Evertonu je ovo bila peta utakmica zaredom bez poraza, ali s time se liverpulska ekipa golova Biljaletdinova u 24. i Yakubua u 85. minuti. No, gosti su se dva puta vraćali, a strijelci za ekipa talijanskog menadžera Gianfranca Zole bili su Da Costa u 60. i Ilan u 87. minuti.

West Ham je propustio realizirati penal u 37. minuti, kada s bijele tačke nije pogodio Mido.

West Ham je s ovim osvojenim bodom prekinuo niz od šest uzastopnih poraza.''Čekičari'' svejedno strijepe od ispadanja jer imaju 28 bodova na 17. mjestu, samo bod više od 18-plasiranog Hull Cityja. Premiership, 33. kolo (nedjelja):

Birmingham – Liverpool 1-1 (Ridgewell 56 / Gerrard 47) Fulham – Wigan 2-1 (Okaka Chuka 47, Hangeland 58 / Scotland 34) Everton – West Ham 2-2 (Biljaletdinov 24, Yakubu 85 / Da Costa 60, Ilan 87)

1. Chelsea 33 23 5 5 84-30 +54 74
  2. Manchester United 33 23 3 7 77-27 +50 72
  3. Arsenal 33 22 5 6 75-34 +41 71
  4. Manchester City 32 16 11 5 64-40 +24 59
  5. Tottenham 32 17 7 8 58-32 +26 58
  6. Liverpool 33 16 7 10 54-33 +21 55
  7. Aston Villa 32 14 12 6 44-32 +12 54
  8. Everton 33 13 11 9 52-44 +8 50