0

Evertonu minimalna pobjeda nad Newcastleom, Bešić ušao s klupe

John Stones (Foto: EPA)
U pretposljednjoj utakmici 18. kola Premiershipa, koje se igra na ovogodišnji Boxing Day, Newcastle je na domaćem terenu rezultatom 1:0 poražen od Evertona.

Necastle je nakon vrlo dobrog niza od tri utakmice bez poraza u kojima su upisali dvije pobjede i remi upisao poraz od Evertona koji je konačno slavio nakon pet utakmica bez pobjede. Karamele su imale niz od četrii remija i jednog poraza.

Gol odluke u 93. minuti postigao je Cleverley koji se odlično snašao nakon gužve poslije kornera koji je izborio Lukaku.

Bh. reprezentativac i član Evertona Muhamed Bešić s klupe je ušao u 69. minuti susreta. Ovo je drugi put za Bešića da nastupi u ovoj sezoni Premiershipa. Posljednji put je igrao 12. septembra u 5. kolu protiv Chelseaja kada je na terenu proveo devet minuta. Naravno, problemi sa povredama su uveliko utjecali na tako malo minutažu u dosadašnjem dijelu sezone.

Rezultati 18. kola Premiershipa:

Stoke - Manchester United 2:0 Bournemouth - Crystal Palace 0:0 Liverpool - Leicester City 1:0