Premiership
0

Evertonu 11. uzastopna domaća pobjeda

(Foto: Arhiv/AFP)
Novu je sjajnu utakmicu za Everton odigrao Nikica Jelavić. U domaćoj pobjedi protiv Fulhama (4-0) u 36. kolu Premiershipa hrvatski je nogometaš postigao dva pogotka.

Ove je subote prvi gol postigao već u sedmoj minuti s bijele točke. Jedanaesterac je sam izborio nakon što je njegov udarac rukom u kaznenom prostoru zaustavio Pavel Pogrebnjak. Marouane Fellaini je povećao prednost "toffeesa" u 16. minuti, a pet minuta prije kraja prvog poluvremena ponovno je na scenu stupio Jelavić. Nakon dodavanja Stevena Pienaara izbio je sam pred gostujućeg golmana Marka Schwarzera, a potom mu iskosa s lijeve strane desnom nogom poslao loptu ispod njega. Priču je u 60. minuti, poslije treće asistencije Pienaara, zaključio Tim Cahil. Jelavić je ostao do kraja na terenu, a Everton je izborio 11. uzastopnu domaću ligašku pobjedu protiv Fulhama.

Nakon šest pobjeda zaredom, nogometaši Newcastlea su izgubili u gostima kod Wigana i to s čak 4-0. Dobili su tako težak udarac u borbi za mjesto u Ligi prvaka iako su još uvijek četvrti s tri boda više, ali i utakmicom više od Tottenhama. Nevjerojatni Wigan je, pak, uslijed borbe za ostanak u malo više od mjesec dana srušio Liverpool, Manchester United, Arsenal i sada Newcastle. Dvostruki je strijelac u subotu bio Victor Moses, a Wigan je sva četiri pogotka postigao u prvom dijelu.

Poraz "svraka" nije u potpunosti iskoristio Arsenal da se značajno odlijepi na trećem mjestu. "Topnici" su u gostima kod Stokea odigrali 1-1, a najvažnije su se stvari dogodile u prvih 15 minuta. Domaći su poveli preko Petera Croucha, a izjednačio je Robin van Persie svojim 28. golom sezone.

Nevjerojatnu su utakmicu odigrali Swansea i Wolverhampton. Završilo je rezultatom 4-4, s time da su Velšani nakon prvog poluvremena vodili s 4-2. Najveći je to broj pogodaka u prvih 45 minuta u jednoj utakmici ove sezone. Uz to, Andrea Orlandi je zabio za Swansea poslije samo 22 sekunde igre, što je najbrži gol sezone u Premiershipu.

Bolton je izborio remi kod Sunderlanda (2-2) i osvojio novi važan bod u borbi za ostanak.

Premiership, 36. kolo:

Everton – Fulham 4-0 (Jelavić 7 - 11m, 40, Fellaini 16, Cahill 60) Wigan – Newcastle 4-0 (Moses 13, 15, Maloney 36, Santo 45) Swansea – Wolverhampton 4-4 (Orlandi 1, Allen 4, Dyer 15, Graham 31 / Fletcher 28, Jarvis 33, 69, Edwards 54) Sunderland – Bolton 2-2 (Bendtner 36, McClean 55 / Davies 25, 70) Stoke – Arsenal 1-1 (Crouch 9 / Van Persie 15) WBA – Aston Villa 0-0 Norwich – Liverpool (kasnije) Tabela:

1. Manchester United 35 26 5 4 86:32 83
  1. Manchester City 35 25 5 5 87:27 80
  2. Arsenal 36 20 6 10 68:44 66
  3. Newcastle 35 18 8 9 53:46 62
  4. Tottenham 34 17 8 9 57:39 59
  5. Chelsea 34 16 10 8 56:38 58
  6. Everton 35 14 9 12 46:38 51
  7. Liverpool 34 12 10 12 40:37 46