5

Everton ponizio Sunderland na Goodisonu

U 11. kolu engleskog Premiershipa Everton je na svom terenu dočekao Sunderland i ponizio ih. Krajnji rezultat je bio 6:2 uz hat-trick Aroune Konea.

Delofeu je doveo domaćina u vodstvo u 19. minuti, a na 2:0 povisio je Kone u 31. minuti.

Defoe je u četvrtoj minuti nadoknade prvog poluvremena smanjio na 2:1, a izjednačenje Sunderlandu je donio Fletcher u 50. minuti.

Samo pet minuta poslije Coates postiže autogol i to je, čini se, bio presudni momenat susreta.

Demoralisani gosti su potom za samo dva minuta primili dva gola - Lukaku je pogodio mrežu Pantilimona u 60., a Kone u 62. minuti.

Kone svoj hat-trick zaokružuje u 76. minuti za konačnih 6:2.

Rezultati 11. kola: Chelsea - Liverpool 1:3, Crystal Pallace - Manchester United 0:0, Manchester City - Norwich 2:1, Newcastle - Stoke 0:0, Swansea - Arsenal 0:3, Watford - West Ham 2:0, WBA - Leicester 2:3, Everton - Sunderland 6:2. Susret Southampton - Bournemouth počinje u 17 sati. Sutra: Tottenham - Aston Villa.