1

Euro U17: Ukrajina napravila iznenađenje i remizirala sa Njemačkom

U drugom susretu prvog kola Evropskog kadetskog prvenstva u Azerbejdžanu Ukrajina je napravila iznenađenje i odigrala neriješeno sa Njemačkom rezultatom 2:2.

Njemačka je dominirala tokom čitavog meča, no na kraju su Ukrajinci zasluženo uzeli bod.

Janakov je na Hahlovovu asistenciju prelijepo pogodio mrežu nemoćnog Bartelsa u 33. minuti za vodstvo Ukrajinaca.

Nijemci su izjednačili samo četiri minute kasnije. Otto je iskoristio neodlučnost odbrane Ukrajine i nakon što kapiten Bondar nije uspio izbiti loptu, on je veoma preciznim udarcem pogodio mrežu nemoćnog Lunina.

U drugom poluvremenu Nijemci su pokušali doći do pobjede, no u 67. minuti Ukrajinci su izveli brz kontranapad. Lopta je na lijevoj strani terena došla do Bulece, koji oštro centrira pred njemački gol. Loptu nije niko zahvatio i lopta je završila u mreži loše postavljenog Bartelsa.

Ipak, u 75. minuti Nijemci su stigli ponovo do izjednačenja. Baxmann je šutirao, Lunin nogom odbranio, no lopta se odbila do Schrecka kojem nije bilo teško pogoditi praznu mrežu za konačnih 2:2.

Njemačka u idućem kolu (8. maja) Njemačka igra protiv naše reprezentacije, dok će Ukrajina igrati protiv Austrije.