89

Euro U17: Njemačka preokrenula s igračem više, BiH bez šansi za četvrtfinale

U 2. kolu grupe B kadetskog Evropskog prvenstva reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je od Njemačke (3:1).

Izabranici Sakiba Malkočevića poveli su u drugoj minuti autogolom Baacka. Njemačka je relativno brzo uzvratila. Smajić je skrivio penal faulirajući Dadashova, a siguran sa bijele tačke bio je Akkaynak u 17. minuti.

Na otvaranju drugog poluvremena, u 41. minuti, štoper našeg tima Rijad Sadiku dobio je drugi žuti karton i ranije napustio meč.

Njemci su iskoristili brojčanu prednost na terenu i golom Otta u 66. minuti postigli gol za 2:1. Šest minuta kasnije Otto je pogodio za konačnih 3:1.

Ovim porazom naš tim je izgubio sve šanse za plasmanom u četvrtfinale.

Sastav BiH: Vasilj, Resić, Mirić, Sadiku, Beširević, Čeliković (C), Veladžić, Kovač, Vladić, Smajić i Benjamin Hadžić.

Klupa BiH: Dujmović, Perić, Dadić, Nedim Hadžić, Šabanadžović, Vuletić.