Kvalifikacije za EP
0

Estonija šokirala Slovence

Nogometaši Estonije, Italije i Srbije upisali su minimalne gostujuće pobjede u utakmicama C-grupe kvalifikacija za Euro u Poljskoj i Ukrajini iduće godine.

Najšokantnija je ona Estonaca protiv Slovenije u Ljubljani. Bilo je 2-1 za goste kojima je to već drugi veliki gostujući skalp u kvalifikacijama nakon što su prije nešto manje od godine dana u Beogradu pobijedili Srbiju 3-1.

Gol odluke Purje je zabio u 81. minuti, samo četiri minute nakom što je Tim Matavž, novi napadač PSV-a, izjednačio na 1-1.

Slovenci su ovim porazom praktički ostali bez izgleda za nastup na Euru. Da bi eventualno izborili drugo mjesto, trebala bi ima najprije pobjeda protiv Italije u Firenci, pa potom i protiv Srbije u Ljubljani.

Italija će pak u utorak u Firenci pobjedom pokušati izboriti nastup u Poljskoj i Ukrajini kao prvoplasirana ekipa u grupii. U petak su igrači Cesarea Prandellija minimalno slavili na Farskim Otocima. Gol za konačnih 1-0 Antonio Cassano zabio je u 11. minuti.

Srbija je do 11. boda u grupi došla 1-0 pobjedom kod Sjeverne Irske u Belfastu.

Kvalifikacije za Euro 2012., grupa C:

Slovenija – Estonija 1-2 (Matavž 77 / Vasiljev 29-11m, Purje 81) Farski Otoci – Italija 0-1 (Cassano 11) Sjeverna Irska – Srbija 0-1 (Pantelić 67)

Redoslijed: 1. Italija 19 (7 utakmica), 2. Slovenija 11 (+1), 3. Srbija 11, 4. Estonija 10 (+1), 5. Sjeverna Irska 9 (-1), 6. Farski Otoci 4 (+2)