Primera
0

Espanyol u sudijskoj nadoknadi do boda u Bilbau

Nogometaši Espanyola u drugoj su minuti sudijske nadoknade došli do boda na gostovanju kod Athletic Bilbaa. Dvoboj 22. kola španske Primere završio je rezultatom 3-3.

Još od proljeća 2001. godine Espanyol ne zna za pobjedu na San Mamesu. Nije je dočekao ni ove subote, ali ovom prilikom može biti sretan i bodom budući da su domaći od 64. minute imali prednost 3-2.

Oscar de Marcos je u 25. minuti zabio za Baske, ali sedam minuta kasnije je već bilo 1-1 nakon pogotka Romarica. Katalonci su poveli u 47. minuti preko Vladimira Weissa, a za Athletic je izjednačio Fernando Llorente svojim šestim golom u zadnjih osam dana. Javi Martinez je potom donio drugu prednost domaćoj momčadi, ali je u završnim sekundama konačnih 3-3 postavio Juan Albin.

Levante je slavio u svih osam utakmica ove sezone u kojima je prvi došao do vodstva. Serija je stala u subotu protiv Racinga. Za klub iz Valencije je u 23. minuti strijelac bio Arouna Kone, ali gosti su uzeli bod zahvaljujući Manuelu Arani.

Trener Mallorce Joaquin Caparros je prije ovog kola 16 puta vodio svoje momčadi protiv Betisa i pritom izgubio samo dva puta. Statistiku je u subotu dodatno popravio, a to može zahvaliti prvenstveno Gonzalu Castru, strijelcu u pobjedi Mallorce 1-0.

Primera, 22. kolo:

Mallorca - Betis 1-0 (Castro 24) Athletic - Espanyol 3-3 (Marcos 25, Llorente 58, Martinez 64 / Romaric 32, Weiss 47, Albin 90+2) Levante - Racing Santander 1-1 (Kone 23 / Arana 61) Getafe - Real Madrid (kasnije) Barcelona - Real Sociedad (kasnije)