7

Espanyol protiv Eibara od 0:3 do 3:3 u spektaklu u Barceloni

Prvi meč današnjeg programa deveog kola La Lige odigrali su Espanyol i ibar, a ekipe su podijelile bodove odigravši 3:3.

U spektakularnom meču na Espanyolovom stadionu gosti su prvom poluvremenu vodili sa 3:0.

Najprije je goste doveo u vodstvo Enrich u 23. minuti, a samo četiri minute kasnije Eibar je poveo sa 2:0 autogolom Reyesa. Minutu prije kraja prvog poluvremena Kike je pogodio za 3:0 i činilo se da će Eibar doći do četvrte pobjede ove sezone.

U drugom poluvremenu gosti su se svjesno povukli, a Espanyol je smanjio na 1:3 u 64. minuti preko Pereza. U 73. minuti gol za ekipu iz Barcelone je postigao Piatti, a potom je Espanyol pokušao doći i do izjednačenja.

Kada je sudija Manzano zbog drugog žutog kartona isključio napadača Espanyola Caiceda, svi su pomislili da će Eibar upisati pobjedu. Ekvadorac je u igru ušao u 73. dobio prvi žuti karton u 79., a drugi u 84. minuti susreta.

Ipak, u 90+2. minuti Baptistao je na Lopezovu asistenciju pogodio Riesgovu mrežu za konačnih 3:3.