1

Empoli pobjedom nad Fiorentinom prekinuo katastrofalan niz i udaljio Viole od Lige prvaka

U 32. kolu Serie A Empoli je kao domaćin rezultatom 2:0 slavio protiv posrnule Fiorentine.

Empoli je u meč ušao sa čak 12 utakmica bez pobjede u ligu pri čemu su upisali šest poraza, dok je Fiorentina meč dočekala sa pet mečeva bez trijumfa. Viole su očajno tragale za pobjedom kako bi nastavili utrku za plasman u play off Lige prvaka naredne sezone. Kako sada stvari stoje, skoro sigurno ispadaju iz te utrke.

Na lošu formu Viola ukazao je Pucciarelli u 41. minuti, a potvrdu je donio Zielinski u 88. minuti za konačnih 2:0 i novi kiks tima Paula Souse.

Potencijalni bh. reprezentativac i veznjak Empolija Rade Krunić u igru je ušao u 76. minuti umjesto Saponare.