9

Eintracht Frankfurt i HSV odigrali bez golova, Spahić igrao cijeli meč

Piše: Edin Isanović
Eintracht Frankfurt i HSV odigrali su 0:0 u okviru 22. kola njemačke Bundeslige. Bh. reprezentativac Emir Spahić odigrao je svih 90 minuta za HSV.

Nakon početnog ispitivanja snaga gosti opasno prijete u 27. minuti. Rudnevs dobro šutira, ali golman domaćih Hradecky sjajno brani.

Deset minuta poslije Sakai dobro puca sa vrha šesnaesterca, ali lopta odlazi nekoliko centimetara pored gola.

Semafor je na poluvremenu pokazivao 0:0.

U nastavku prvo prijete domaći. Hasebe u 51. minuti šutira pored pored gola. Bila je to dobra prilika za Frankfurt.

Igrao se 77. minut kada je Russ pokušava glavom, lopta odlazi pored gola. Rezultat se do kraja nije mijenjao, ostalo je nepopularnih 0:0.

Eintracht Frankfurt sada ima 22 boda i zauzima 14. mjesto, dok je HSV 10. sa 27 osvojenih bodova.