4

Eibar savladao Betis u prvoj utakmici 13. kola španske La Lige

(Foto: EPA)
Eibar je u prvoj utakmici 13. kola španske La Lige bio domaćin Betisu te je pobijedio rezultatom 3:1.

Betis je već od 17. minute igrao s igračem manje, jer je zbog prekršaja direktan crveni karton dobio Piccini. To je skupo koštalo njegovu ekipu jer je dvije minute kasnije Leon pogodio iz slobodnog udarca i donio vodstvo Eibaru.

U 23. minuti se drugi put zatresla mreža Betisa, a ovog puta je nakon asistencije Takashiha pogodio Sergio Enrich. Domaći su na poluvremenu imali prednost od dva gola.

Eibar je u drugom poluvremenu imao jednu dobru priliku, ali je Takashi bio neprecizan u 82. minuti. Dvije minute kasnije je viđen gol na drugoj strani kada je Ruben Castro iskoristio grešku odbrane domaćih i smanjio zaostatak Betisa.

Ipak, bilo je to sve što su gosti mogli napraviti na ovoj utakmici, jer je Eibar došao do trećeg gola u trećoj minuti sudijske nadoknade, a strijelac je bio Kike za pobjedu rezultatom 3:1.

Kada je riječ o tabeli, Eibar je sedmi sa 21 bodom, a Betis trinaesti sa 14 bodova.