2

Eibar nastavio sa sjajnim igrama, na Ipurui pao Sociedad sa 10 igrača

Eibar je nastavio sa sjajnim igrama ove sezone u La Ligi. U šestom kolu na Ipurui je pao Real Sociedad sa 2:0.

Domaća ekipa je na samom početku pokazala da će Ipurua ostati neosvojiva tvrđava, a posao im je olakšao desni bek gostiju Elustondo koji je u 24. minuti skrivio penal igrajući rukom u svom kaznenom prostoru, za šta ga je sudija Sanchez nagradio direktnim crvenim kartonom, te su gosti igrali više od sat vremena sa igračem manje.

Penal nije realizovao Pedro Leon, čiji ut završava preko gola, a gosti su odolijevali napadima sve do 57. minute.

Tada je nakon dobre akcije Eibara Asier Illaramendi nespretno poslao loptu u vlastitu mrežu za vodstvo domaćina od 1:0.

Konačnih 2:0 postavio je nekadašnji Manchesterov talenat Bebe silovitim šutem sa dvadesetak metara u 66. minuti susreta.

Eibar na Ipurui sada ima dvije pobjede i jedan neriješen rezultat, nakon što su ranije savladali Valenciju (1:0) i odigrali neriješeno protiv Seville (1:1).