Edvin Jurišević sudi utakmicu između BiH i Argentine

Piše: J. H.
Edvin Jurišević
Edvin Jurišević, Riječanin sa adresom u Sjedinjenim Američkim Državama, sudit će večerašnji prijateljski meč između nogometnih reprezentacija Bosne i Hercegovine i Argentine u St. Louisu.

Ovu informaciju za portal Klix.ba potvrdio je Jurišević koji je FIFA-in sudija od 2010. godine i sudi u američkoj nogometnoj ligi MLS.

On je Zmajevima sudio i utakmicu protiv Meksika u junu prošle godine kad su izabranici Safeta Sušića poraženi sa 2:1 na stadionu Soldier Field u Chicagu.

Podsjetimo, poveli su Meksikanci golom Giovanija dos Santosa već u sedmoj minuti da bi Edin Džeko izjednačio u 29. minuti. Pobjedonosni gol tada je postigao Chicharito u sudijskoj nadoknadi.

Također, sudio je na prvenstvu CONCACAF zone za igrače do 20 godina ove godine, kvalifikacije za SP, internacionalne prijateljske utakmice kao i Ligu prvaka klubova iz Sjeverne i Centralne Amerike.

Podsjetimo, utakmica između Zmajeva i Gaučosa je na rasporedu noćas u 2:30 po srednjeevropskom vremenu.