Premiership
0

Eduardo strijelac u pobjedi Arsenala

Treći prvenstveni pogodak u ovoj sezoni postigao je napadač hrvatske nogometne reprezentacije i Arsenala Eduardo da Silva u 3-0 pobjedi "topnika" protiv Hull Cityja.

Na pravom se mjestu našao Eduardo u 59. minuti susreta, te je s metra udaljenosti lako prevario gostujućeg golmana Boaza Myhilla. Iskoristio je pritom precizno dodavanja Aboua Diabyja s lijeve strane, te prvenstvenim pogocima protiv Evertona i Wigana pridodao novi.

Inače, Arsenal je u vodstvo doveo Denislon sjajno izvedenim slobodnim udarcem u drugoj minuti sudačkog produžetka prvog dijela susreta. Precizan je bio malo iskosa s lijeve strane s 25 metara.

Za potvrdu pobjede pobrinuo se Diaby u 80. na dodavanje Andreja Aršavina.

Eduardo je, kako je bilo i najavljeno, zaigrao od prve minute, a svoje mjesto u vršku napada prepustio je Theu Walcottu u 75. minuti dvoboja kojim su londonski topnici u potpunosti dominirali.

Dodajmo da je Marcio Geovanni propustio realizirati najstrožu kaznu za gostujuću ekipu kod 1-0. Tačnije, jedanaesterac mu je odbranio Manuel Almunia, a na odbijenu loptu reagirao je udarcem glavom pored okvira vratiju.

Tri subotnja boda Arsenal je iskoristio za pomak na ljestvici, sada su treća ekipa engleske Premier lige, s pet bodova manje od vodećeg Chelseaja. Drugoplasirani Manchester United im, uz utakmicu više, bježi tek dva boda.

Premiership, 18. kolo:

Arsenal - Hull City 2-0 (Denilson 45+2, Eduardo 59, Diaby 80) Aston Villa - Stoke City 1-0 (Carew 61) Blackburn - Tottenham 0-2 (Crouch 45+1, 83) Fulham - Manchester United 3-0 (Murphy 22, Zamora 46, Duff 75) Manchester City - Sunderland 4-3 (Cruz 4, 69, Tevez 12 - 11m, Bellamy 35 / Mensah 16, Henderson 24, Jones 62) Portsmouth - Liverpool 2-0 (Belhadj 33, Piquionne 82)

1. Chelsea 17 13 1 3 42-14 40
  2. Manchester United 18 12 1 5 37-17 37
  3. Arsenal 17 11 2 4 44-20 35
  4. Aston Villa	18	10	5	3	29-14	35

5. Tottenham 18 10 3 5 40-22 33
  6. Manchester City 17 7 8 2 33-27 29
  7. Liverpool 18 8 3 7 34-25 27
  8. Birmingham 17 8 3 6 18-17 27