Edin Višća s Istanbulom u vrhu tabele

Edin Višća
Edin Višća
U turskom nogometnom prvenstvu danas su odigrane četiri utakmice devetog kola.

Istanbul BB je gostima slavio kod Ankaragucua sa 2-1 i sa nova tri boda stigao je do četvrte pozicije na tabeli sa samo jednim bodom manje od lidera Fenerbahčea. Edin Višća je za Istanbul igrao 85 minuta, Kenana Hasagića nije bilo u sastavu, dok je Ediz Bahtijarević za domaćina odigrao devedeset minuta.

Bešiktaš je ponovo uz sjajnu igru portugalskih reprezentativaca slavio sigurnu pobjedu. Danas je bio bolji od Sivasspora sa 3-1. Simao je pogodio iz penala, on i Quaresma su odigrali cijelu utakmicu, a Hugo Almeida 83 minute.

I veliki Galatasaray nije imao problema. Galata je u gostima kod Kayserispora golovima Johana Elmandera i Selčuka Inana slavio sa 2-0. U četvrtoj utakmici Bursaspor i Manisaspor su odigrali bez pobjednika 0-0.

Rezultati: Ankaragucu – Istanbul BB 1-2 Bešiktaš – Sivasspor 3-1 Kayserispor – Galatasaray 0-2 Bursaspor – Manisaspor 0-0

Poredak: Fenerbahče 18 (-1), Galatasaray, Bešiktaš i Istanbul BB 17, Trabzonspor 16...