81

Edin Višća dvostruki strijelac u pobjedi Basaksehira protiv Bursaspora

U okviru 3. kola turske Super Lige Basaksehir je ugostio Bursaspor i pobijedio rezultatom 2:1. Oba gola za domaće postigao je bh. reprezentativac Edin Višća.

Basaksehir je poveo u 19. minuti golom koji je nakon asistencije Tekdemira postigao bh. reprezentativac Edin Višća.

Ekipa Bursaspora je uspjela izjednačiti na 1:1 u 40. minuti golom Yilmaza, kojem je asistirao Josue. Nakon prvog dijela igre rezultat je glasio 1:1.

U drugom poluvremenu, tačnije u 66. minuti, drugi žuti, odnosno crveni karton dobio je Josue, pa je Bursaspor ostao bez jednog igrača.

Brojčanu prednost su domaći znali iskoristiti, pa je svoj drugi gol na ovoj utakmici u 74. minuti postigao naš Višća. Asistenciju je upisao Mossoro.

Rezultat se do kraja susreta nije mijenjao, ostalo je 2:1 za Basaksehir, koji je upisao prvu pobjedu u novoj sezoni i deseti je na tabeli s tri osvojena boda. Bursaspor nema ni jedan bod i na pretposljednjem je 15. mjestu.