Community Shield
0

VIDEO / Edin Džeko postigao pogodak protiv M. Uniteda

Sarajevo-x.com
U utakmici Community Shielda (engleski Superkup) između gradskih rivala Manchester Uniteda i Manchester Cityja naš reprezentativac Edin Džeko je postigao pogodak u 45. minuti.

Džeko je sjajnim golom postignutim sa udaljenosti od 27 metara svojoj ekipi donio vodstvo od 2-0. Strijelac prvog gola za "građane" bio je Joleon Lescott.

Na početku drugog poluvremena igrači Manchester Uniteda su preuzeli kontrolu nad igrom što im je vrlo brzo donijelo pogodak. Chris Smalling je u 52. minuti pospremio loptu u mrežu i smanjio rezultat na 2-1, a izjednačio je Nani u 58. minuti.

Iako je izgledalo da će utakmica završiti neriješeno Nani je u sudijskoj nadoknadi još jednom uspješno šutirao ka protivničkom golu i svojoj ekipi donio pobjedu 3-2.

Više od 70.000 gledatelja posmatralo je utakmicu na Wembley stadionu.