0

VIDEO / Edin Džeko asistirao u pobjedi Manchester Cityja

Sarajevo-x.com
Edin Džeko u akciji
Reprezentativac Bosne i Hercegovine i nova zvijezda Manchester Cityja odlično je odigrao svoju prvu utakmicu u dresu "građana" i time pokazao i dokazao da je zasluženo postao najskuplji igrač sa prostora bivše Jugoslavije.

U fantastičnoj utakmici Manchester Cityja i Wolverhamptona Edin Džeko odigrao je svih 90 minuta susreta u kojem je upisao asistenciju za treći gol svog tima, ali i pokazao dio svog fudbalskog znanja koje ga je dovelo u vjerovatno najbogatiji klub na svijetu.

Već u šestoj minuti Džeko je bio u centru pažnje. Primio je loptu 20-ak metara od gola, dobro se zagradio pa gostujućim igračima nije ostalo mnogo opcija. Naš je reprezentativac pao, a sudija je svirao faul, koji Tevez šalje u živi zid.

Srbijanski reprezentativac Nenad Milijaš pokvario je planove Roberta Mancinija u 12. minuti svojim golom nakon loše reakcije domaćih igrača.

Stvari je na početak vratio Kolo Toure u 41. minuti nakon gužve poslije kornera. Treba spomenuti da je korner izborio Džeko, koji je šutirao nakon što je lopta nenadano došla do njega.

U 49. minuti gledali smo nevjerovatnu solo akciju Carlosa Teveza, koji je nanizao nekoliko igrača gostujućeg tima i poslao loptu u mrežu. Tevez je još jednom pokazao da je nevjerovatan napadač uprkos nezgodnom temperamentu i sukobima sa Mancinijem sa početka sezone.

Samo pet minuta kasnije Eastlands je ponovo eksplodirao. Tevez je loptu dodao Džeki, koji dribla jednog protivničkog igrača i šalje savršenu loptu za Ya Ya Tourea, koji sigurno pogađa za povećanje prednosti domaćeg tima.

Dolaskom Džeke domaći navijači očekivali su golove glavom. To se i desilo, ali ovaj put zahvaljujući Tevezu u 66. minuti, koji je postigao lijep gol nakon kornera. U prethodnom napadu Džeko je dobro šutirao sa 17 metara, lopta je pogodila Zubara, promijenila smjer i prošla nekoliko centimetara od desne stative gostujućeg golmana.

Kevin Doyle je sa bijele tačke dvije minute poslije toga pogodio za smanjenje prednosti da bi Zubar u 86. minuti donio gol nade za goste, a nove brige za domaće navijače i igrače. Do kraja susreta međutim nije došlo do promjene rezultata pa je tako Manchester City uspio izbiti na vrh tabele engleske Premier lige.

<OBJECT width="632" height="353"><PARAM name="movie" value="http://video.rutube.ru/7c8fc32d7065831411e076267022009f"></PARAM><PARAM name="wmode" value="window"></PARAM><PARAM name="allowFullScreen" value="true"></PARAM><PARAM name="flashVars" value="uid=3936455"></PARAM><EMBED src="http://video.rutube.ru/7c8fc32d7065831411e076267022009f" type="application/x-shockwave-flash" wmode="window" width="632" height="353" allowFullScreen="true" flashVars="uid=3936455"></EMBED></OBJECT>

Chelsea je kao domaćin na Stamford Bridgeu svladao Blackburn s 2-0, čime je stigao do tek druge pobjede u zadnjih 10 utakmica. Branislav Ivanović je zabio za 1-0 iz blizine u 57. minuti, kada je uspio nekako progurati loptu u velikoj gužvi preko gol-crte, a pobjedu domaćina potvrdio je Nicolas Anelka u 76. minuti.

Drugi bh. internacionalac u Engleskoj, Asmir Begović proveo je svih 90 minuta na golu Stokea, u domaćoj pobjedi nad Boltonom sa 2:0.

Nigerijac Peter Odemwingie bio je dvostruki strijelac u domaćoj pobjedi West Bromwicha protiv Blackpoola s 3-2. Odlučujući gol za konačni rezultat zabio je u 87. minuti. Wigan i Fulham odigrali su 1-1.

Premiership, 23. kolo:

Chelsea - Blackburn 2-0 (Ivanović 57, Anelka 76) Manchester City - Wolverhampton 4-3 (K. Toure 39, Tevez 49, 66, Y. Toure 54 / Milijaš 11, Doyle 67-11 m, Zubar 86) Stoke - Bolton 2-0 (Higginbotham 37, Etherington 63-11 m) WBA - Blackpool 3-2 (Odemwingie 36, 87, Morrison 52 / Vaughan 11, Taylor-Fletcher 79) Wigan - Fulham 1-1 (Rodallega 56 / Johnson 84) West Ham - Arsenal (18.30)

Tabela: 1. Manchester City 45, 2. Manchester United 44 (-3), 3. Arsenal 40 (-2), 4. Chelsea 38 (-1), 5. Tottenham 36 (-2)...