21

Džeko zaigrao za City u pobjedi protiv Evertona, Bešiću 56 minuta

Piše: N. J.
Bh. nogometni reprezentativac Edin Džeko večeras je u utakmici 15. kola protiv Evertona u igru ušao u 63. minuti i tako se vratio na teren mjesec dana nakon povrede protiv QPR-a. City je slavio sa 1:0 golom Yaye Tourea.
Edin Džeko u duelu (Foto: EPA)
Meč nije dobro počeo za City budući da jezbog povrede već u 7. minuti igru morao napustiti Sergio Aguero poslije duela sa Muhamedom Bešićem.

Toure je potom pogodio iz penala u 24. minuti nakon što je Jagielka u svome 16-ercu oborio Milnera. Ispostavilo se da je taj gol bio dovoljan za novu pobjedu Cityja.

U timu Evertona od početka je nastupio Muhamed Bešić, koji je zamijenjen u 56. minuti.

A, u 63. minuti navijači Cityja pozdravili su drugog našeg reprezentativca Edina Džeku, kojem je ovo bio prvi nastup poslije povrde u meču protiv QPR-a 8. novembra.

Džeko se do kraja utakmice nije uspio upisati u strijelce, ali je njegov City ipak zabilježio pobjedu.

City je tako iskoristio današnji kiks Chelseaja koji je poražen od Newcastlea, tako da su Građani sada na drugom mjestu sa 33 boda, odnosno sa samo tri boda zaostatka za Plavcima.