0

VIDEO / Džeko strijelac u pobjedi Manchester Cityja

Piše: N. G.
Edin Džeko (Foto: Reuters)
Da će biti strašan napadački tandem, Edin Džeko i Sergio Aguero dokazali su svojom sjajnom predstavom i u utakmici na Reebok stadionu gdje su se u okviru drugog kola engleskog Premiershipa sastali domaćin Bolton i Manchester City, koju je dobio City rezultatom 3-2.

U 18. minuti Aguero je imao veliku šansu koju nije iskoristio nakon što mu je Džeko dodao fantastičnu loptu sa desne strane, nako čega su mu navijači Cityja glasno skandirali.

Manchester City poveo je sa 1-0 od 26. minute nakon šuta Davida Silve sa nekih 18 metara. Ovom pogotku kumovala je nespretna intervencija golmana Boltona Jussija Jaaskelainena.

U 30. minuti poništen je pogodak prinovi Cityja Agueru, zbog prekršaja u napadu. Aguero je ponovo bio u velikoj prilici u 35. minuti, nakon ubačaja Džeke sa lijeve strane. Aguero je pucao glavom, ali je lopta otišla pored lijeve stative Jaskelaininenovog gola.

Na 2-0 povisio je Garreth Barry u 38. minuti prekrasnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Nepunu minutu trajalo je vodstvo Cityja od 2-0, jer je Ivan Klasnić nakon centaršuta Martina Petrova volejom postigao pogodak i smanjio na 2-1. S tim rezultatom se i završilo prvo poluvrijeme.

Edin Džeko je u 47. minuti postigao pogodak i povećao na 3-1 nakon što je majstorski sebi dao loptu u for i oslobodio se svog čuvara, a zatim šutirao u nebranjeni dio mreže.

Nakon jednog prekršaja na sredini terena u 63. minuti, i centaršuta, Kevin Davis je bio najviši u skoku i udarcem glavom smanjio je rezultat na 3-2

Edin Džeko završio je utakmicu u 80. minuti, nakon što ga je na terenu zamijenio Adam Johnson.

Do kraja utakmice Bolton je imao više od igre, ali je to bilo nedovoljno za izjednačenje.

Vrijedi spomenuti da je Carlos Tevez ovu utakmicu počeo na klupi, nakon dugih trakavica o njegovoj budućnosti u klubu i na teren je ušao u 68. minuti zamijenivši Aguera.

Rezultati susreta drugog kola:

subota: Sunderland - Newcastle 0:1 Arsenal - Liverpool 0:2 Aston Villa - Blackburn 3:1 Everton - Queens Park Rangers 0:1 Swansea - Wigan 0:0 Chelsea - West Bromwich 2:1

nedjelja: Norwich - Stoke 1:1

Wolverhampton - Fulham 2:0 Bolton - Manchester City 2:3

U ponedjeljak igraju Manchester United - Tottenham (21.00).

1. Manchester City 2 2 0 0 7:2 6
  2. Wolverhampton 2 2 0 0 4:1 6
  3. Aston Villa 2 1 1 0 3:1 4
  4. Liverpool 2 1 1 0 3:1 4
  5. Chelsea 2 1 1 0 2:1 4
  6. Newcastle 2 1 1 0 1:0 4