Džeko strijelac, ali Liverpool ide u finale Carling Cupa

25.1.2012. u 22:39
0
42
0
Nogometaši Liverpoola igrat će u finalu Carling Cupa protiv ekipe Cardiffa, nakon što su na Anfieldu u revanš susretu polufinala odigrali 2:2 sa Manchester Cityjem i tako odbranili prednost 1:0 iz prvog susreta.
Bellamy je
Bellamy je "anulirao" gol našeg reprezentativca (Foto: AFP)

Naš reprezentativac Edin Džeko pogodio je u 66. minuti za vodstvo Cityja 2:1, nakon centaršuta Kolarova. Džeko je utrčao i iz peterca pogodio za vodstvo. Taj je rezultat vodio tim Roberta Mancinija u finale, ali je onda Bellamy u 74. minuti poravnao na 2:2 i tako odveo svoj Liverpool u samu završnicu takmičenja.

Ekipa Cityja je povela u 31. golom De Jonga, koji je efektno pogodio mrežu Redsa s udaljenosti od 20-ak metara. Ipak, Gerrard je iz penala u 40. minuti izjednačio rezultat.

Cardiff je prvi put u svojoj historiji izborio finale u ovom takmičenju, nakon boljeg izvođenja 11-eraca protiv Cristal Palacea. Finale je na rasporedu 26. februara na Wembleyu.

Liverpool 1-2 Manchester City by goalsarena2012-2