90

Džeko postigao dva gola u visokoj pobjedi Cityja nad Sheffieldom

Piše: I. P.
(Foto: AFP)
Manchester City savladao je večeras s visokih 7:0 ekipu Sheffielda u utakmici koja se igrala u okviru Capital One Cupa. Dobru pratiju pružio je i kapiten bh. reprezentacije Edin Džeko koji je dva puta zatresao mrežu gostujuće ekipe.

Bosanskohercegovački reprezentativac pogodak je postigao je u 53. minuti meča protiv Sheffielda u sklopu Capital One Cupa, dok je prvi pogodak za Građane postigao je Lampard u 47. minuti.

Samo dvije minute nakon Džeke u strijelce se upisao Navas, a zatim i Toure.

U 77. minuti bh. Dijamant je ponovo zatresao mrežu gostujuće ekipe za Cityjevih visokih 5:0.

Građani su od početka dominirali i stvarali šanse. Šesti gol dao je Pozo, a drugi večerašnji gol postigao je i Lampard zabivši finalni, sedmi gol za City i ubjedljivu pobjedu na Sheffieldom.