Stuttgart- Wolfsburg: 4-1
0

Džeko i Salihović i dalje zabijaju golove!

Nogometaši Stuttgarta deklasirali su na rasprodanoj Mercedes-Benz-Areni lidera Wolfsburga 4-1 pobjedom u derbiju 31. bundesligaškog kola. Sva je četiri gola za domaće zabio Mario Gomez.

Pogodio je sjajni njemački reprezentativac već u prvoj minuti krasnim udarcem glavom, nakon samo 28 sekundi igre, te propustio idealnu prigodu za 2-0 već u drugoj. Zabijao je potom u 20., 63. i 76. minuti. Njegov prvi pogodak na utakmici postignut je rekordno brzo u ovosezonskom izdanju Bundeslige.

U posljednjih je pet kola 24-godišnji napadač zabio devet golova. Trenutno je na 23 ukupno, koliko na kontu ima i Wolfsburgov Brazilac Grafite.

Ove je sezone Gomez jednom zabio četiri gola na utakmici, jednom tri, te u tri navrata po dva gola.

Grafite nije zabio u Stuttgartu, ali jest Edin Džeko. Smanjio je na 2-1 u 36. minuti za svoj 20. pogodak sezone.

Unatoč uvjerljivom porazu, najtežem ove sezone u Bundesligi, ekipa Felixa Magatha na vrhu tabele i dalje drži prvo mjesto zbog bolje gol-razlike u odnosu na minhenski Bayern.

Čak četiri ekipe na vrhu nalaze se unutar samo dva boda. Pobijedi li HSV u nedjelju u još jednom srazu s Werderom, bit će ih pet. Teoretske izglede za naslov ima i dortmundska Borussija, koja za vodećim dvojcem zaostaje pet bodova tri kola prije kraja.

Bayern je slavio gostujuću pobjedu kod Energieja u Cottbusu (3-1), te je tako Jupp Heynckes i drugi put pobijedio na klupi Bavaraca. Argentinci Sosa i Demichelis, te Lukas Podolski zabili su za Bayern, a Ribery je u posljednjoj minuti promašio penal.

Hertha je rutinski u Berlinu pobijedila Bochuma 2-0. Strijelci su bili Pantelić i Raffael.

Borussia je u Dortmundu pobijedila posljednjeplasirani Karlsruhe 4-0 pred 80.000 gledatelja. Sedmi je to uzastopni trijumf ekipe Jürgena Kloppa u Bundesligi.

Hoffenheim je na svom stadionu pobijedio Kölna 2-0 dvama krasnim golovima. Sejad Salihović u 58. je minuti svojom gromovitom ljevicom zabio iz slobodnog udarca u sam gornji lijevi kut kolumbijskog golmana gostiju Felixa Mondragona, dok je otprilike isto mjesto s još veće daljine (Salihović je pogodio s oko 20-ak metara) krasno desnim volejem pogodio Demba Ba. Bio je to 12. pogodak Senegalca ove sezone.

Boubacar Sanogo za domaće je u 79. minuti promašio penal. Prethodno je isključen gostujući nogometaš Youssef Mohamad.