09.01.2011. u 19:33

Džeko gledao City protiv Leicestera sa šalom oko vrata

Edin Džeko "odradio" je svoje prvo gostovanje ove sezone u Engleskoj. Naš reprezentativac nije debitirao u dresu Manchester Cityja, ali je svoje saigrače gledao sa tribina u ulozi navijača, sa šalom oko vrata.

Džeko na susretu Leicester - Manchester City (Foto: Reuters)

Bh. reprezentativac, koji je posljednjih dana u centru pažnje domaćih i stranih medija, otputovao je u Leicester, gdje je posmatrao meč 3. kola FA Cupa između domaćeg sastava i njegovog novog tima.

Njegovi saigrači nisu uspjeli slaviti na Walkers stadionu pa će revanš susret biti odigran u Manchesteru, a tada bi na terenu trebao nastupiti i naš reprezentativac.

Leicester je poveo već u prvoj minuti golom Bambe. Milner je izjednačio u 23. minut da bi budući partner u napadu Carlos Tevez preokrenuo na 1:2 u 45. minuti. Gol za izjednačenje i novu utakmicu postigao je King u 64. minuti.

Podsjećamo da je Džeko stigao u redove "građana" za 27 miliona funti, čime je oborio rekord Bundeslige i postao najskuplji igrač sa prostora bivše Jugoslavije.