Bundesliga
0

VIDEO / Džekin eurogol u porazu Wolfsburga

Sarajevo-x.com
Naš nogometni reprezentativac Edin Džeko nastavio je pružati sjajne partije za svoj klub. Naime, u okviru 18. kola Bundeslige Wolfsburg je poražen od Stuttgarta 3-1, a jedini gol za „vukove“ postigao je upravo Džeko.

Poentirao je efektnim udarcem u 65. minuti kod rezultata 2-0 za „švabe“. Kasnije je imao odličnu priliku za poravnanje. No, nije je iskoristio, lopta je pogodila stativu. Treba napomenuti da je i drugi bh. reprezentativac, Zvjezdan Misimović, solidno odigrao svih 90. minuta.

Džeki je ovo osmi pogodak ove sezone u prvenstvu. Na tabeli strijelaca je sada došao na treće mjesto koje dijeli s Bayernovim Marijom Gomezom i Schalkeovim Kevinom Kuranyijem.

Wolfsburg je novim porazom potonuo na deveto mjesto. Za pobjedu u Bundesligi ne zna već šest kola.

Bundesliga, 18. kolo: HSV – Freiburg 2-0 (Jansen 7, Petrić 55) Bayer Leverkusen – Mainz 4-2 (Kadlec 15, Barnetta 19, Kroos 30, Derdiyok 88 / Hoogland 8, Bungert 67) Eintracht – Werder 1-0 (Russ 57) Hannover – Hertha 0-3 (Piszczek 30, Raffael 34, Gekas 80 - 11m) Borussia (M) – Bochum 1-2 (Bäcker 79 / Šestak 12, Dedič 36)

Stuttgart – Wolfsburg 3-1 (Hilbert 28, Pogrebnjak 58, Gebhart 87 / Džeko 65)