0

VIDEO / Dynamo Dresden savladao Osnabruck i vratio se u 2. Bundesligu

Sarajevo-x.com
Navijači Sarajeva podržali Dynamo u revanš utakmici
Nogometaši Dynama iz Dresdena uspjeli su večeras u uzvratnoj utakmici savladati Osnabruck u gostima 3-1, nakon produžetaka, i na taj način obezbijediti povratak u 2. Bundesligu.

Da podsjetimo, prije četiri dana bilo je 1-1, a identičnim rezultatom završilo se 90. minuta ovoga dvoboja.

Naime, Mauersberger je doveo domaće u vodstvo u 45. minuti. Poravnao je Fiel u 61. Ipak, veliko slavlje za navijače Dynama donio je Schahin u četvrtoj minuti prvog produžetka. Konačnih 3-1 postavio je Koch u 120. minuti.

Nakon poljednjeg sudijskog zvižduka uslijedilo je veliko slavlje, a mnogi navijači u žutim majicama i dresovima utrčali su na teren kako bi proslavili veliku pobjedu.

Osim pristalica Dresdena ova vijest sigurno će razveseliti i navijače Sarajeva koji imaju izuzetno dobre odnose sa fanovima ovog njemačkog kluba.

Treba istaći da su navijači Dynama na posljednjem vječitom derbiju bili na sjevernoj tribini koševskog stadiona i bodrili tim sa Koševa.

Odužili su im se navijači bordo tima koji su u prvom okršaju sa Osnabruckom u Dresdenu podržali Dynamo.