10

Dybala i HIguain pogađali za Juventus u pobjedi nad Empolijem

U 7. kolu Serie A Juventus je u gostima upisao ubjedljiv trijumf protiv Empolija savladavši ga sa 3:0.

Prvo poluvrijeme je okončano bez golova iako je Juventus stvorio nekoliko izuzetnih šansi, ali umjesto mreže, tresao se samo okvir gola.

Najzaslužniji za dvije najbolje šanse Stare dame u prvom dijelu bio je Miralem Pjanić koji je sa dva izuzetna pasa uposlio Khediru i Cuadrada koji pogađaju prečku, odnosno stativu.

Domaći tim je kapitulirao tek u 65. minuti kada pogađa Dybala, a onda je uslijedio pravi potom. Dvije minute kasnije pogađa Higuain koji potom i u 70. minuti trese mrežu postavljajući konačnih 3:0.

Pjanić je igrao do 82. minute kada ga je zamijenio Sturaro, dok je potencijalni bosanskohercegovački reprezentativac u dresu Empolija Rade Krunić igrao do 73. minute koji je imao dvije odlične šanse, ali je oba puta branio Buffon.