1

Dybala fantastično pogodio: Juventus slavio i otišao na plus šest Napoliju

Piše: Edin Isanović
U prvoj utakmici 29. kola italijanske Serie A Juventus je u Torinu pobijedio neugodni Sassuolo rezultatom 1:0.

Stara dama je tako pobjegla prvom pratiocu Napoliju šest bodova, uz utakmicu više.

Domaći su krenuli ofanzivno. Već u 1. minuti Dybala opasno prijeti, ali je golman gostiju dobro intervenisao.

Igrao se 26. minut kada je Khedira iz dobre prilike šutirao pored gola. U 36. minuti domaći dolaze u vodstvo. Cuadrado je sjajno probio po desnoj strani, dodao lopti Dybali koji fantastično pogađa iz teške pozicije. Minimalnim vodstvom Bianconera otišlo se na odmor.

U drugom poluvremenu nije bilo puno prilika u prvih pola sata. Igrao se 75. minut kada je gostujući igrač Sansone pokušao iz velike daljine, ali je Buffon sjajno odbranio.

Samo dvije minute poslije Pogba je testirao čuvara mreže gostiju. Dobro je šutirao ,ali je Consigli odbranio.

Morata je u 86.minuti isprobao svoj udarac. No, nije bio precizan. Buffon je ponovo u 87. minuti sjajno odbranio udarac Sansonea. Gosti su bili blizu poravnanja, ali je iskusni golman Juventusa bio na nivou.

Rezultat se do kraja meča nije mijenjao. Najtrofejniji italijanski klub postavio je novi rekord, desetu utakmicu u nizu nisu primili pogodak u prvenstvenim okršajima.

Juventus ima 67 bodova i drži lidersku poziciju, dok je Sassuolo ostao na sedmom mjestu sa 44 osvojena boda.