29.11.2009. u 23:03
0
6
0
U posljednjoj utakmici 14. kola talijanske Serije A nogometaši Milana pobijedili su Cataniju u gostima 2-0 i tako se popeli na drugo mjesto ljestvice.
U 92. minuti je rezultat bio 0-0, nakon sat i pol vremena rastrgane igre u kojoj je Milan imao tek prividnu inicijativu, ali su bili sasvim bezidejni u završnici.

No, u posljednje dvije minute sudačke nadoknade nizozemski nogometaš Klaas-Jan Huntelaar je postigao dva pogotka (!?). Svoje prve pogotke u Seriji A nakon što je dres madridskog Reala zamijenio Milanovim (bio je to Nizozemčev osmi nastup).

U igru je Huntelaar ušao tek u 84. minuti, ali pokazalo se to kao sjajan potez trenera Leonarda, jer je 26-godišnji Nizozemac donio Milanu skok na drugo mjesto ljestvice, te sada imaju bod više od Juventusa.

U 93. minuti je Huntelaar, na asistenciju Inzaghija, opalio s dvadeset metara, a lopta se nekako prošuljala ispod tijela domaćeg golmana Andujara u mrežu. Samo minutu kasnije Huntelaar je s mnogo osjećaja lobovao argentinskog golmana za, na kraju, uvjerljivi trijumf Milana.