Dva gola Ibiševića u pobjedi Stuttgarta nad Schalkeom

234
9
234
Vedad Ibišević proslavlja pogodak (Foto: AFP)
U 33. kolu njemačke Bundeslige ekipa Stuttgarta je gostovala u Gelsenkirchenu kod Schalkea. Švabe su slavile sa 2:1 golovima bh. reprezentativca Vedada Ibiševića.
Stuttgart je zaigrao poprilično otvoreno u ovom susretu. U prvim minutama su Švabe napravile nekoliko prilika, a vodstvo im je u 24. minuti nakon asistencije Traorea donio bh. reprezentativac Vedad Ibišević. Na drugoj strani su opasno zaprijetili Jones i Uchida, ali odbrana gostiju je sjajno obavljala svoj posao. Na poluvremenu je bilo 1:0 sa Stuttgart.

U nastavku utakmice su domaći su nastavili sa dobrom igrom koja je rezultirala drugim pogotkom našeg Ibiševića. Ovog puta mu je u 66. minuti asistirao Gentner.

Domaći su pokušavali do kraja susreta postići pogodak i vratiti se u utakmicu, ali su stigli samo do utješnog gola. Autogol je u finišu postigao Ulreich.

Recimo da u pobjedi Freiburga kod Furtha rezultatom 2:1 nije bilo našeg Mensura Mujdže dok je u porazu Hoffenheima od Hamburga na domaćem terenu rezultatom 4:1 svih 90. minuta odigrao naš Sejad Salihović.