Pred Afrički kup nacija
0

Dva gola Gervinha u pobjedi Obale Slonovače, za Drogbu žuti karton

Didier Drogba (Foto: Arhiv/AFP)
U zagrijavanju za Afrički kup nacija u Južnoafričkoj Republici, koji počinje u subotu, reprezentacija Obale Slonovače pobijedila je Egipat s 4-2 u prijateljskoj utakmici u Abu Dhabiju.

Dvostruki strijelac za Obalu Slonovače bio je Gervinho. Prvi je dao u 38. minuti iz prestrogo dosuđenog penala, a drugi u 54. minuti. Strijelci za Obalu Slonovčae još su bili Traore u 40. i Ya Konan u 83. minuti, dok su pogotke za Egipat postigli Aboutrika u 20. i Gedo u 61. minuti.

Didier Drogba je ušao u igru u drugom poluvremenu i upisao svoj 90. nastup za nacionalnu selekciju. Bio je bio uhvaćen u zamku ofsajda pet puta i dobio je žuti karton. Malo je pokazao.

Prijateljska utakmica:

Obala Slonovače – Egipat 4-2 (Gervinho 38 – 11 m, 54, Traore 40, Ya Konan 83 / Aboutrika 20, Gedo 61)