Iznenađenje na takmičenju
19

Drugoligaš osvojio Norveški kup i plasirao se u Europa ligu

Veliko se iznenađenje dogodilo u finalu Norveškog kupa. Nogometaši drugoligaša Hødda pobijedili su boljim izvođenjem penala prvoligaški sastav Tromsøa.

Kjell Rune Sellin je doveo Hødd u vodstvo u 63. minuti, a izjednačio je Saliou Ciss tri minute prije kraja osvnovnog dijela utakmice. I nakon produžetka je rezultat ostao 1-1, a Hødd je na koncu slavio s 4-2 nakon udaraca s bijele tačke.

Postao je time Hødd prvi drugoligaš koji je osvojio Norveški kup nakon Vålerenge kojoj je to uspjelo 1997. Cijela je priča tim zanimljivija kad se doda da je Hødd jedva izbjegao ispadanje u treću ligu ove sezone. Tačnije, završio je drugoligaško takmičenje jedno mjesto iznad zone ispadanja.

Dakako, izborio je Hødd na ovaj način i plasman u kvalifikacije Europa lige sljedeće sezone.