17

Drugo pretkolo Lige prvaka: Zrinjski remizirao sa Legijom u Mostaru

(Foto: Klix.ba)
Zrinjski je u okviru prve utakmice drugog pretkola Lige prvaka odigrao u Mostaru neriješeno (1:1) protiv Legije.

Zrinjski je igrao u sastavu: Kozić, Peko (Žeravica 81'), Tomić, Barić, Stojkić (c), Todorović (Filipović 69'), Mešanović, Petrak, Jakovljević, Katanec i Bilbija (Arežina 87'), a za goste iz Varšave Malarz (Cierzniak 46'), Jodlowiec, Lewczuk, Guilherme, Duda (Aleksandrov 60'), Nikolić (Prijović 76'), Hloušek, Kucharczyk, Rzezniczak, Broz i Moulin.

Legia je u susret ušla kao veliki favorit, od početka susreta su nametnuli svoj stil igre, a prvu ozbiljniju priliku imala je u posljednjoj minuti prvog poluvremena kada Guilherme šutira iz slobodnog udarca, ali Kozić je odbranio.

Gosti su poveli već na početku drugog poluvremena, tačnije u 47. minuti, kada Nemanja Nikolić matira Kozića.

Ipak, samo deset minuta je trebalo našem prvaku da dođe do izjednačenja. Nakon kornera Matija Katanec je zakucao loptu u mrežu gostiju za veliko slavlje Ultrasa.

Legia je mogla povesti u 70. minuti, no ovaj put od Nikolića je bio uspješniji Kozić.

Do kraja susreta Zrinjski je uspostavio terensku ravnotežu, no nije bilo izglednih prilika za postizanje pogodaka ni na jednoj strani.