3

Drogba u debiju za Montreal Impact postigao hat-trick

Legenda engleskog premijeligaša Chelseaja, Didier Drogba, debitovao je za Montreal Impact u MLS-u te je postigao hat-trick u pobjedi nad Chichago Fireom rezultatom 4:3.

Prvi gol je Drogba postigao u 27. minuti za vodstvo Montreala, a u 36. je iz penala zjednačio Larentowicz. Vodstvo domaćim je u 42. minuti vratio Lefevre, a samo dvije minute kasnije se za novo izjednačenje pobrinuo Gilberto. Rezultatom 2:" završeno je prvo poluvrijeme.

U drugom poluvremenu su do potpunog preokreta stigli gosti. Dogodilo se to u 59. minuti kada je pogodio Igboananike. Međutim, Drogba je ponovo stupio na scenu te je golovima iz 65. i 70. minute kompletirao hat-trick i donio pobjedu Montrealu rezultatom 4:3.

Montreal je nakon 24 kola šesti na tabeli sa 31 bodom, dok je Chicago Fire posljednji deseti sa 27 bodova.