0

Drama na utakmici Serije A u Torinu

Slavlje igrača Intera (Foto: AFP)
U posljednjoj utakmici 8. kola talijanske Serije A nogometaši milanskog Intera odigrali su na gostovanju kod Torina 3-3. Uprkos činjenici da su već od pete minute igrali s igračem manje Nerazzurri su sve do završnice vodili 3-2.

Interov golman Samir Handanovič isključen je praktično na početku jer je srušio Torinovog Alessija Cercija u kaznenom prostoru.

Dojam je da je to bila prestroga sudijska odluka, a Interov trener Walter Mazzarri morao je u tim trenucima obaviti prisilnu zamjenu, te, naravno, na teren poslati golmana. U igru je tako ušao rezervni golman Juan Pablo Carrizo, a izašao je hrvatski reprezentativac Mateo Kovačić.

I upravo je Carizzo zaustavio kasniji penal koji je izveo Cerci. Uprkos tome Torino je svejedno poveo, a strijelac je bio Alexander Farnerud u 21. minuti. Vodstvo domaćina se održalo sve do sudijske nadoknade prvog dijela kada je krasan gol makazicama s nekih desetak metara dao Fredy Guarin.

U nastavku je domaćin ponovo poveo, ali ovoga puta prekoa Cire Immobilea u 53. minuti, no Nerazzurri su se vratili već dvije minute kasnije prvim od dvaju golova Rodriga Palacija. Drugi gol argentinski napadač postigao je u 71. minuti na dodavanje Ishaka Belfodila, a sve do završnice činilo se da će to biti gol koji će Interu donijeti tri boda.

Međutim, ofanziva domaćina urodila je plodom u samoj završnici iz prekida, kada je slobodni udarac Nicole Belloma u 90. minuti odsjeo u gornjem desnom uglu Carrizovog gola.

Serie A, 8. kolo:

Torino - Inter 3-3 (Farnerud 21, Immobile 53, Bellomo 90 / Guarin 45+1, Palacio 55, 71) Fiorentina - Juventus 4-2 (Rossi 66-11m, 76, 81, Joaquin 78 / Tevez 37-11m, Pogba 40) Genoa - Chievo 2-1 (Gilardino 22, 50 / Bentivoglio 48) Hellas Verona - Parma 3-2 (Toni 9, 61, Jorginho 88-1m / Parolo 19, Cassano 25) Livorno - Sampdoria 1-2 (Siligardi 90+2 / Eder 19-11m, Pozzi 90+6) Sassuolo - Bologna 2-1 (Berardi 12-11m, Floro Flores 17 / Diamanti 34-11m) Atalanta - Lazio 2-1 (Cigarini 41, Denis 84 / Perea 53)

1. Roma 8 8 0 0 22-1 +21 24
  1. Napoli 8 6 1 1 18-6 +12 19
  2. Juventus 8 6 1 1 16-10 +6 19
  3. Hellas Verona 8 5 1 2 16-12 +4 16
  4. Inter 8 4 3 1 19-9 +10 15
  5. Fiorentina 8 4 3 1 17-10 +7 15
  6. Atalanta 8 4 0 4 11-11 0 12
  7. Milan 8 3 2 3 14-13 +1 11