10

Dortmund na domaćem terenu slavio protiv Freiburga

U prvoj utakmici 5. kola Bundeslige Borussia Dortmund je na svom terenu rezultatom 3:1 pobijedila Freiburg.

Ovo je četvrta pobjeda Milionera u ovoj sezoni Bundeslige, a jedini poraz upisali su na gostovanju kod Leipziga u 2. kolu (1:0). Freiburg sada ima tri poraza i dvije pobjede.

Dortmund sada ima niz od 24 ligaške utakmice bez poraza na domaćem terenu, a nakon 1248 dana Mario Gotze je večeras upisao svoj prvi nastup od prve minute na domaćem terenu u dresu Dortmunda.

Mrežu gostiju načeo je Aubameyang u 45. minuti, a na 2:0 povisio je Piszczek u 54. minuti. Potom je Freiburg smanjio u 60. minuti preko Philippa. Konačnih 3:1 postavio je Guerreiro u 91. minuti susreta.

U narednom kolu Dortmund gostuje Bayeru iz Leverkusena, dok Freiburg dočekuje Frankfurt.