0
10
0
(Foto: GNK Dinamo Zagreb)
U prvoj utakmici 17. kola Prve HNL Dinamo je kao gost u Koprivnici rezultatom 2:1 slavio protiv Slaven Belupa.
Bh. reprezentativac Armin Hodžić počeo je od prve minute, ali je rano morao napustiti teren. Nakon povrede u 18. minuti zamijenio ga je Marko Pjaca.

A Dinamo, koji ovih dana proživljava pravu dramu - istina, na maksirmirsku dramu smo navikli, ali ovih dana je već intenzitet - pošto je izvršni predsjednik Dinama Zdravko Mamić priveden, dok je veznjak Arijan Ademi danas saznao da na profesionalni fudbal može zaboraviti u naredne četiri godine, ponovo se mučio.

U 40. minuti domaćin je poveo preko Delića. Ipak, samo četiri minute kasnije izjednačio je Taravel.

Za Dinamovih 2:1 u 54. minuti pogodio je Pjaca, a do kraja meča Dinamo je nakon nekoliko opasnih napada domaćina uspio sačuvati vodstvo i sada ima bod manje i utakmicu više od prvoplasirane Rijeke.