0

Dinamo ubjedljiv protiv Lokomotive u zagrebačkom derbiju

Fudbaleri zagrebačkog Dinama ubjedljivo su u gradskom derbiju na stadionu u Krančevićevoj porazili tim Lokomotive rezultatom 4:0.

Večerašnja pobjeda bila je peta u sezoni za Dinamo koji je od starta utakmice bio mnogo bolji protivnik. Na prvi pogodak čekalo se 35 minuta, a strijelac je nakon centaršuta sa lijeve strane bio Henriquez.

Dinamo je posebno dominantan i efikasan bio u posljednjih 25 minuta kada su postignuta još tri pogotka. U 62. minuti veliku priliku propustio je Domagoj Antolić koga je spriječio domaći golman Zelenika.

U nastavku akcije nakon kornera sa desne strane Henriquez je svojim drugim pogotkom povisio na 2:0. Šest minuta kasnije Machado je loptu spustio za Fernandesa koji ju je poslao u mrežu domaćina za 0:3.

Konačnih 0:4 postavio je Sigali u finišu meča. Armin Hodžić je u timu Dinama igrao od 74. minute, dok je na drugoj strani Said Husejinović zamijenjen minutu kasnije.