206

DFB kup: Sjajni Ibišević potopio Heidenheim, Hertha u polufinalu

Vedad Ibišević (Foto: EPA)
U četvrtfinalu njemačkog DFB kupa sastali su se Heidenheim i Hertha. Ekipa iz Berlina je pobijedila rezultatom 3:2 i prošla u polufinale. Dva gola za goste postigao je bh. reprezentativac Vedad Ibišević.

Nogometaši Heidenheima su odlično otvorili utakmicu i poveli nakon 10 minuta golom Feicka. Ipak, slavlje domaćih navijača je kratko trajalo, jer je u 15. minuti izjednačenje Herthi donio Ibišević nakon asistencije Weisera.

Bh. reprezentativac se pobrinuo za potpuni preokret svojim drugim golom, koji je postigao u 21. minuti utakmice, a Weiser je upisao drugu asistenciju. Hertha je nakon prvog poluvremena protiv Heidenheima vodila rezultatom 2:1.

Tim iz Berlina je bio bolji protivnik na terenu i tokom drugog poluvremena. Strijelac trećeg gola za Herthu bio je Haraguchi u 58. minuti. Asistent je ovog puta bio Darida.

Sve što su domaći uspjeli napraviti do kraja je gol Schnatterera iz penala u 82. minuti.

Hertha je zasluženo pobijedila rezultatom 3:2 i prošla u polufinale DFB kupa.