Potopili Augsburg
0

VIDEO / DFB Kup: Salihović i Ibišević pogodili za prolaz Hoffenheima

Piše: N. J.
Bh. reprezentativci Sejad Salihović i Vedad Ibišević odveli su pogocima Hoffenheim među osam najboljih ekipa u njemačkom kupu. Hoffenheim je tako u osmini finala kupa ostvario domaću pobjedu nad Augsburgom 2:1.

Sejad Salihović je pogodio u 23. minuti za vodstvo domaćina, a u 37. minuti igrač gostiju Oehrl je poravnao na 1:1.

Salihović je potom na samom početku drugog poluvremena, u 49. minuti, uposlio kolegu iz reprezentacije Vedada Ibiševića koji je zatresao mrežu gostiju za novo vodstvo Hoffenheima.

Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat utakmice kojom je Hoffenheim osigurao prolaz dalje u DFB Kupu. Ibišević je iz igre izašao u 87. minuti, a zamijenio ga je Schipplock.

Napomenimo da je Salihović postigao eurogol u subotu u prvenstvenoj utakmici protiv Herthe (1:1).