Devet golova na Mestalli, Realova B-ekipa uvjerljiva

23.4.2011. u 20:20
0
16
0
Čak devet pogodaka vidjela je publika na Mestalli u prvoj utakmici 33. kola španskog nogometnog prvenstva. Vidjela je i pobjedu zahuktale B-ekipe Real Madrida protiv Valencije, a završilo je 6-3.
Ni malo neizvjesnosti nije bilo u utakmici trećeplasirane ekipe Primere i njenog gosta koji zauzima drugo mjesto tabele. Utakmica je bila "završena" već u prvom poluvremenu koje je završilo 4-0 za goste, a već u 53. minuti bilo je i 5-0 nakon što ja Gonzalo Higuain isporučio svoj treći pogodak u mrežu Guaite.

Argentinski je napadač u subotu naprosto briljirao. Uvodnih pet golova imalo je njegov potpis bilo u vidu pogotka ili asistencije (prvo Karimu Benzemi za 1-0, potom i Kaki za 3-0).

Realova je igra bila dojmljiva, igrači koje vodi Jose Mourinho očito su prepuni samopouzdanja nakon osvajanja Kupa kralja i vrlo uvjerljivo ulaze u polufinale Lige prvaka u kojem će još jednom pokušati stati na kraj Barceloni. A, ono posebno važno, u ovoj utakmici portugalski trener u prvoj je ekipi koristio je samo Ikera Casillasa i Ricarda Carvalha iz sastava koji je preko Katalonaca osvojio Kup kralja.

Nakon sedam pogodaka u uvodnih dvanaest Primerinih kola, a potom i povrede koja ga je na 134 dana držala van travnjaka (predviđalo se da će pauzirati još nekoliko mjeseci), Gonzalo Higuain opet širi strah suparničkim šesnaestercima. Nakon dvije utakmice bez gola nakon povratka, ponovno je dojmljiv. Treba naglasiti i da je susret obilježen slabim odbranama, no to nikako ne umanjuje ono što je Argentinac napravio, kao ni uspjeh Realove momčadi .

Dodajmo da je nakon Soldadova gola za smanjenje vodstva na 5-1 Kaka postigao svoj drugi gol (uz dvije asistencije). I u prošlom je kolu dva puta bio precizan te je sada na brojci od šest ligaških golova.

Za Valenciju su rezultat ublažili Jonas i Jordi Alba.

Primera, 33. kolo:

Valencia – Real Madrid 3-6 (Soldado 59, Jonas 79, Alba 84 / Benzema 22, Higuain 30, 41, 52, Kaka 38, 61)

Redoslijed: 1. Barcelona 85 (-1), 2. Real Madrid 80, 3. Valencia 63, 4. Villarreal 57 (-1), 5. Athletic 48 (-1)...