17

Derbi petog kola između Čelika i Sarajeva okončan neriješenim rezultatom

(Foto: Elmedin Mehić/Klix.ba)
Derbi susret petog kola BHT Premijer lige BiH na stadionu Bilino polje u Zenici odigrali su Čelik i Sarajevo.

Meč koji je obilježio dvadesetominutni prekid sredinom drugog poluvremena, a koji se dogodio zbog sukoba navijača Sarajeva sa Policijom Zeničko – dobojskog kantona okončan je rezultatom 1:1.

Aktualni šampion tokom prvog poluvremena utakmice u Zenici uspio je zaprijetiti tek u šestoj minuti kada je fantastičan volej uhvatio Krste Velkoski čiji je udarac odbranio Adi Adilović. Šest minuta kasnije u velikoj prilici našao se Mahir Karić, a dobrom intervencijom istakao se i golman Sarajeva Matej Delač.

Čelik je u 22. minuti poveo autogolom Hebibovića nakon centaršuta Vernesa Selimovića.

Četiri minute kasnije topovski je iz slobodnjaka šutirao Čolić, a dobrom intervencijom istakao se Delač. Potom je hrvatski golman u dobroj prilici zaustavio i Marina Popovića.

U prvom napadu u drugom poluvremenu stopostotnu priliku za Čelik propustio je Anel Dedić. I ovog puta istakao se Matej Delač. Nekoliko minuta kasnije uslijedila je kazna, a pogodak za izjednačenje rezultata postigao je Leon Benko.

Uslijedio je prekid zbog sukoba policije i navijača Sarajeva koji je potrajao gotovo 20 minuta.

Nakon povratka igrača sa pauze jedinu priliku imali su gosti, a Stepanov je u samom finišu pogodio prečku.