4

Deportivo prvi trijumf sezone ostvario bez Harisa Medunjanina

Posljednji meč trećeg kola španske Primere večeras su na Vallecas stadionu odigrali Rayo Vallecano i Deportivo La Coruna, a meč je pripao gostujućoj ekipi rezultatom 3:1.

Gosti su u vodstvo došli već nakon sedam minuta utakmice, a pogodak je postigao Borges. Uloga asitenta pripala je Albertu koji je uputio precizan centaršut sa lijeve strane.

Domaći igrači su do izjednačenja stigli u 23. minuti nakon lijepe akcije koju je pogotkom krunisao Embarba.

Samo minutu kasnije Alberto je postigao drugi pogodak za Deportivo, da bi pola sata prije kraja Perez postavio konačnih 1:3. U gostujućem timu nije bilo Harisa Medunjanina koji ni ovog puta nije bio u kombinaciji za meč.

Večerašnji trijumf bio je prvi za tim Deportiva, dok je Rayo Vallecano i nakon tri utakmice bez trijumfa.