7

Demoliranje: Francuska vodi 4:0 protiv Islanda

U posljednjoj utakmici četvrtfinala Evropskog prvenstva u Francuskoj sastaju se Francuska i Island, a trenutno je 4:0 za Francuze.

Nismo dugo čekali na pogodak. Mreža se zatresla već u 12. minuti kada je Giroud pogodio za 1:0.

Samo osam minuta kasnije Francuska je udvostručila vodstvo nakon što je Griezmann centrirao iz kornera, a Pogba pogodio glavom za 2:0.

Island nije uspijevao uzvratiti niti zaprijetiti te tako uhvatiti rezultatski priključak, a dominacija Francuske potvrđena je u 42. minuti kada je Payet pogodio za 3:0.

Nešto više od 120 sekundi kasnije kasnije još jedan gol. Ovaj put u strijelce se upisao Griezmann koji je pogodio za 4:0 u 45. minuti i svojim četvrtim pogotkom zauzeo prvo mjesto na listi strijelaca Eura.

Pobjednik ovog četvrtfinala igrat će protiv Njemačke u polufinalu narednog četvrtka.